Instagram jest obecnie najpopularniejszą aplikacją, co jest całkiem niezłym osiągnięciem. To zabawny i oryginalny sposób, aby dzielić się swoim życiem z przyjaciółmi za pomocą zdjęć. Pozwala na szybkie i łatwe dodawanie do nich różnego rodzaju filtrów.

RADOWNISIA MA INSTAGRAMA!

To właśnie dzięki nim fotografie publikowane w Instagramie wydają się być tak wyjątkowe. Dodatkowym smaczkiem zdjęć wykonanych przy pomocy Instagrama jest bardzo rzadko spotykany w dzisiejszej fotografii kwadratowy format zdjęć, rodem z aparatów Kodak Instamatic lub Polaroid.

Podobnie jak Facebook, posiada tablicę, gdzie pojawiają się najnowsze zdjęcia naszych znajomych. Aplikacja pozwala na interakcje za pomocą wiadomości prywatnych i komentarzy pod postami. Możemy też docenić fotografię czy film serduszkiem. Istotną cechą Instagrama jest obecność hashtagów, czyli oznaczeń zdjęć, które określają np. miejsce, czas, atmosferę czy emocje, z jakimi pozwiązujemy publikowaną grafikę (#wakacje #sopot #lato2018). Tagi w języku angielskim będą wyszukiwane przez większą liczbę osób.

man wearing yellow coat with camera
Photo by Drew Willson

Pierwsza wersja Instagrama zadebiutowała na iPhonach w 2010 r. Jej twórcy, Kevin Systrom i Mark Krieger, chcieli oddać użytkownikom proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu będą mogli nie tylko dzielić się zdjęciami i krótkimi filmami ze znajomymi, ale także wraz z osobami z całego świata stworzyć portal społecznościowy, który pozwalałby patrzeć na rzeczywistość oczami innych.

Tak piękna idea musiała spotkać się ze sporym zainteresowaniem użytkowników. Po niecałych dwóch latach od premiery, z Instagrama korzystało aktywnie ponad 100 milionów osób, a w grudniu 2014 r. liczba ta urosła o kolejne 200 milionów. Tak duża popularność serwisu nie mogła umknąć uwadze Marka Zuckerberga. Twórcy Instagrama zadowolili się zaledwie 300 milionami dolarów, które właściciel Facebooka zaoferował im w 2012 r.

black and silver dslr camera hanging on black rope
Photo by Clay Banks

Nazwa aplikacji pochodzi od połączenia słów instant camera i telegram. Autorzy najchętniej oglądanych profili dostają nieraz propozycje zarobku np. przez lokowanie produktu. Mogą także sprzedawać swoje zdjęcia. Obecnie Instagram występuje w 33 wersjach językowych i należy do korporacji Facebook. Współpracował także z Twitterem.

Instagram to jedna z tych usług, które zrewolucjonizowały sposoby wykorzystania smartfonów. Twórcom Instagrama wypada pogratulować nie tylko pomysłu, ale także sposobu, w jaki został on zrealizowany. W myśl zasady mówiącej o tym, że jeden obraz wart jest tysiąca słów, twórcy portalu udostępnili użytkownikom miejsce oraz narzędzia nie tylko do udostępniania swojego spojrzenia na świat, ale także zapoznania się z rzeczywistością widzianą oczami i duszą innych.

W połączeniu z szybkim i prostym udostępnianiem obrazów i filmów otrzymujemy bardzo wygodne narzędzie, które pozwala nie tylko dzielić się artystycznymi wizjami, ale także szukać inspiracji u użytkowników z całego świata. Społecznościowy aspekt usługi bardzo szybko zaskarbił sobie serca użytkowników, a sam serwis stał się niesamowicie popularnym medium, z którego można czerpać informacje z życia mniej lub bardziej sławnych osób, co przysparza my jeszcze większej popularności.

4 myśli na temat “Dlaczego Instagram jest popularny i czemu służy?

  1. Do mnie nadal bardziej przemawia idea Facebooka. Użytkując prywatnie najbardziej doceniam media społecznościowe za możliwość nawiązywania ciekawych, wartościowych relacji. Komunikacja za pomocą Social Media praktycznie zatarła wszelkie granice.

    Polubienie

    1. Nie każdy w nim gustuje, nie będę zmuszać. Każdy ma inny gust i potrzebuje innego medium do dzielenia się inspiracją ze światem. Jakim social mediami ty się zajmujesz?

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s